Friday, January 30, 2015

Sectoral Individual Winners - Elementary





Grade 1 (Private)
No.                 Contestants                        School
1.       Saludo, Kristner Shevn S.              San Beda College Alabang
2.      Wong, Jayce Preston S.                 Saint Jude Catholic School
3.      Yu, Clare Bernice D.                      Saint Jude Catholic School
4.      Te, Jerome Austin N.                     Jubilee Christian Academy
5.      Chua,Sean Ethan D.                       Saint Jude Catholic School
6.      Lao, Gabrielle Denise G                  Saint Jude Catholic School
7.      Hong, Ian Gabriel T.                      PACE Academy
8.     Sasing, Matthew, T.                       University of the Philippines Integrated School
9.      Bernas, Jacob O.                           De La Salle Santiago Zobel School
10.  Angeles, Sean                                Xavier School

Grade 1 (Public)
No.     Contestants                                    School                                  Division
1.       Saluta, Michael                            Pembo ES                              Makati
2.      Hugh, Hannah Lorah D.                Maysan elem School           Valenzuela
3.      Gatela Dane                                 Kabayan Elem School         San Juan
4.      Gonzales, Benj Ghian                    Balingasa ES                         QC
5.      Lacra, Ashley Bettina                    P Gomez ES                          Manila
6.      Enero, Sitphenkarl                        Silanga ES                             Taguig
7.      Tapao, Alamar Gamaliel                GSIS elem School                QC
8.     Cajida, Renier L.                           Rosa L. Susano ES               QC
9.      Bartolome, Angel Rose                  Gen T. de Leon                     Valenzuela

Grade 2 (Private)
No.     Contestants                                    School
1.       Sy, Matteo Tristan O.                     British School Manila
2.      Lua, Nicholas Marcus B.                Saint Jude Catholic School
3.      Viñas, Charly Mae P.                      St. Paul College, Pasig
4.      Lui, Luigi Trevor                           Grace Christian College
5.      Lei, Tracy Lauren T.                      Saint Jude Catholic School
6.      To, Francine Reyna C.                    Saint Jude Catholic School
7.      Bernardo, Casey Lauren C.             Saint Jude Catholic School
8.     Sy, Luke                                       Grace Christian College
9.      Gatlabayan, Leo Angelo                  British School Manila
10.  Escobido, Michael J.                       Colegio San Agustin-Makati

Grade 2 (Public)
No.     Contestants                                    School                                  Division
1.       Velasco, Renz Daniel                      Itaas ES - Main                     Muntinlupa
2.      Rosales, Nicco Josh                         Dagat Dagatan ES                Navotas
3.      Lozano, vivien Shane                      Pembo ES                              Makati
4.      Mendoza, John Haven                    Pio Valenzuela ES               Valenzuela
5.      De La Cruz, Johne Noel L.             Juan Sumulong ES             Manila
6.      Bagorio, Mateo Noel                       Lagro ES                                QC
7.      Pagayatan, Nickzel John                Cubao ES                               QC
8.     Ebalde, Vhetzie Andrew G.                        Rizal ES                                 Makati
9.      Emata, Denise Nicole M.                K.E.R.M.E.S. Polar Annex  Taguig

Grade 3 (Private)
No.     Contestants                                    School
1.       Chan, Kei Hang Derek H.               Saint Jude Catholic School
2.      Abellera, Zargino Jozef F.              Westfield Science Oriented School
3.      Lim Tiong Soon, Krystal  O.          Grace Christian College
4.      Abara, Theodore D.                       La Salle Green Hills
5.      Lim, Davlon Takuto N.                  Lourdes School of Mandaluyong
6.      Reyes, Lauren T.                          Saint Jude Catholic School
7.      Letran, Walsh Nico Adrian L.         Saint Jude Catholic School
8.     Lagman, Josh Nathan B.                Lourdes School of Mandaluyong
9.      Lim, Mayah Christine C.                Notre Dame of Greater Manila
10.  London, Jarvey Meejel                   Integrated Montessori Center

Grade 3 (Public)
No.     Contestants                                    School                                  Division
1.       Asuman, Leandro S.                       A Fernando ES                     Valenzuela
2.      Distajo, Kirk Lyle                            Cubao ES                               QC
3.      Osama, Juwan                               Rizal ES                                 Makati
4.      Tolin, Luch Marces Mikhael T.        Placido del Mundo ES        QC
5.      Lacsado, Clark Angelo                    R P Cruz Sr ES         
6.      Dimaculangan, Dustin Macky      Pres.corazon C. Aquino ES            QC
7.      Lobriquito, Felmax Aldrian          Comembo ES                                    Taguig
8.     Galanggam, Christian                     Timoteo Paez ES                  Pasay
9.      Mapanao, Tracy Dominique          Legarda ES                            Manila
10.  Gregorio, Dylan Ray Co                  Timoteo Paez ES                  Pasay

Grade 4 (Private)
No.     Contestants                                    School
1.       Fang, Johnny Yzekiel II T.             Saint Jude Catholic School
2.      Dalida , Raphael Dylan T.               St. Mary's Academy
3.      Chua, Kian Colin N.                       Saint Jude Catholic School
4.      Wu, Filbert Ephraim                      MGC New Life Chistian Acacdemy
5.      Jao, Ethan Cedric O.                     Saint Jude Catholic School
6.      Tan, Sean Matthew G.                  Jubilee Christian Academy
7.      Cardenas, Mia - Aiyana                 Meridian International Learning Experience
8.     Gonzales, Marianne Elise M.          St. Scholastica's Academy
9.      Teh, Kristen Steffi S.                    Grace Christian College
10.  Olpindo, Juan Anton                      Pasig Catholic College

Grade 4 (Public)
                                                                                         
No.     Contestants                                    School                                  Division
1.       Cruz, Evgeny D.                                Palanan ES                            Makati
2.      de Guzman, Daniella Sophia T.       East Rembo ES                     Makati
3.      Zuniga, Bien Daniel V.                   Doña Pilar C. Gonzaga ES  Mandaluyong
4.      Soriano, Teofilo Rojan D.              Lagro ES                                QC
5.      Pedellaga, Ralph Waldo V.             Rosa L. Susano NES                        QC
6.      Masangya, Ransel G.                    Rosa L. Susano NES                        QC
7.      Padayao, Russell Lei G.                 F. Benitez ES (Main)           Makati
8.     Taburnal, Luke John S.                  Placido Del Mundo ES        QC
9.      Villa, Salve Joy R.                         Rosa L. Susano ES               QC
10.  Bunwell, Gichelle Miracle C.          Palanan ES                            Makati

          Grade 5 (Private)
No.     Contestants                                    School
1.       Julio, Vanessa Ryanne G.               Saint Jude Catholic School
2.      Lim, Lance Heinrich S.                  Saint Jude Catholic School
3.      Bermudez, Dominic Lawrence R.    Notre Dame Of Greater Manila
4.      Chua, Shawn Darren                      MGC New Life Christian Academy
5.      Chua, Ethan Jonah D.                    Saint Jude Catholic School
6.      Reyes, Alyanna Coleen                   Falcon School
7.      Gelacio, Ron Angelo A.                  Immaculate Heart Of Mary College - Parañaque
8.     Keng, Mikyla Taryn K.                    Uno High School
9.      Maceda, Danela Kayla T.                Saint Jude Catholic School
10.  Alteza, Gabriel                               Meridian International Learning Experience

Grade 5 (Public) 
No.    Contestants                                    School                                  Division
1.       Bermonte, Andrea Monique B.    Ricardo P. Cruz Sr. ES        Taguig-Pateros
2.      Caparas, Jann Neri R.                     Rosa L. Susano ES               QC
3.      Gaviola, Gian Cedric C.                   Pamplona ES                                    Las Piñas
4.      Soriano, Maricar V. Santiago A.    De guzman ES                      Valenzuela
5.      Tiglao, Nundrei Nash Q.                Timoteo Paez ES                  Pasay
6.      de Luna, BJ P.                                  Santiago A. De guzman ES            Valenzuela
7.      Minorca, Jembo I.                           NHC ES                                  Caloocan
8.     Nono, Katriona Kristin Natania U.   Placido Del Mundo ES        QC
9.      Valdres, Ralph Daniel M.               Apolonia F. Rafael ES         Valenzuela
10.  Ducurin, Laurence A.                     Sto. Niño ES                         Marikina

Grade 6 (Private)
No.     Contestants                                    School
1.       Reyes, Steven T.                           Saint Jude Catholic School
2.      King, Naomi Anne A.                      Saint Jude Catholic School
3.      Capito, Patricia Faith, E.                 University of the Philippines Integrated School
4.      Ng, Genrish Wendell N.                  Saint Jude Catholic School
5.      Cheng, Micah Sted                         Hope Christian High School
6.      Sia, Trisha Danielle K.                    Chiang Kai Shek College
7.      Balete, Immanuel Josiah B.              St. Stephen's High School
8.     Castro, Al Patrick                           Pasig Catholic College
9.      Sanchez, Bryce Ainsley A.              Grace Christian College
10.  Tabujara, Oniluv Troy C.                 Falcon School

Grade 6 (Public) 
No.     Contestants                                    School                      Division
1.       Rosales, John Paul L.                     Placido del Mundo ES        QC
2.      Vallesteros, Nikolas Adonar M.    Liberato Damian ES                       Pasig
3.      Contantino, Danielle A.                 Legarda ES                            Manila
4.      Ramota, James Patrick A.              Malanday ES                         Marikina
5.      Pumarada, Francis G.                     Esteban Abada ES                QC
6.      Oliver, Lean Paolo V.                      Esteban Abada ES                QC
7.      Goyena, Laia R.                                Fort Bonifacio ES                Makati City
8.     Relon, Nicole Ann D.                      Marikina ES                          Marikina
9.      Acosta, Clarenz Dan B.                   Pembo ES                              Makati City
10.  Madrideo, Aedelveis C.                   Rosa L. Susano ES               QC

No comments: