Tuesday, February 10, 2015

Sectoral Team Winners - Elementary



Grade 1
First Place:        Jubilee Christian Academy
Te, Jerome Austin N.; Gan, Hannah Chloe C.; Cabilangan, Magnus Alexander E.
                                               
Second Place: Saint Jude Catholic School
            Wong, Jayce Preston S.; Lao, Gabrielle Denise G.; Chua,Sean Ethan D.
                                               
Third Place:      Chiang Kai Shek College
            Lim Un, Andrew C.;  Chico, Josh Gaveriel C.; Herrea, Raphael Jobonavent                                             
    
Grade 2
First Place:        Grace Christian College
Lui, Luigi Trevor; Sy, Luke; Ngo, Justin Miguel

Second Place: British School Manila
Bahukhandi, Karan;  Gatlabayan, Neo Angelo; Sy, Matteo Tristan
    
Third Place:      Saint Jude Catholic School
Lua, Nicholas Marcus B.; Lei, Tracy Lauren T.; Bernardo, Casey Lauren C.                                                  

Grade 3
First Place:        Westfield Science Oriented School
            Abellera, Zargino Jozef F.; Barretto, Paolo E.; Victoria, Sabrina Natasha S.

Second Place: Saint Jude Catholic School
            Chan, Kei Hang Derek H.; Reyes, Lauren T.; Letran, Walsh Nico Adrian L.

Third Place:      Lourdes School of Mandaluyong
Lagman, Josh Nathan B.; Lim, Davlon Takuto N.; Lantin, Jeremy Ethan R.        
              
Grade 4
First Place:        Elizabeth Seton School
Fernando, Sidney; Ubanos, Filbert; Isip, Franco Gerard C.
                       
Second Place: Grace Christian College
Teh, Kristen Steffi S.; King, Anika Gayle K.; Barandino, Zachary Ian
                 
Third Place:      MGC New Life Christian School
Wu, Filbert Ephraim S.; Ang, Kathryn Riley T.; Tan, Rickson Caleb Y.                                                                  

Grade 5
First Place:        Immaculate Heart of Mary College
Gelacio, Ron Angelo A.; Reala, Elijah Raphael M.; Geronimo, Ervin Darryl C.                            
Second Place: Saint Jude Catholic School
Lim, Lance Heinrich S. ;  Julio, Vanessa Ryanne G. ; Maceda, Danela Kayla T.                                                   
Third Place:      MGC New Life Christian School
Chua, Shawn Darren S.; Tan, Megan Alexis Y.; Yu, Francis Charles H.                  
                       
 Grade 6
First Place:        St. Stephen's High School
Ko, Daryll Carlsten L.; Balete, Immanuel Josiah B.               
           
Second Place: Xavier School                                          
                                    Ong, Richwynn; Tansiongkun, Matthew
                                                 
Third Place:      Hope Christian High School
                          Cheng, Micah Sted; Arnesto, Samantha   




Grade  1

      
    
         Jubilee Christian Academy

           Chiang Kai Shek College
        
        Saint Jude Catholic School
        
           
            Grade 2
 Grace Christian College
          British School Manila
      Saint Jude Catholic School
     

            Grade 3
Westfield Science Oriented School
 Saint Jude Catholic School 
Lourdes School of Mandaluyong
           
            Grade 4
         Elizabeth Seton School
 Grace Christian College
MGC New Life Christian School
           
            Grade 5
  Immaculate Heart of Mary College
Saint Jude Catholic School
 MGC New Life Christian School
                 Grade 6
St. Stephen's High School
 Xavier School

Hope Christian High School
 

      

No comments: