Wednesday, February 10, 2016

Team Winners: Area 1 (Elem and HS)

Area 1 Team Winners
Elementary Level

Grade 1
First Place:
Saint Jude Catholic School
Acosta, Claire Mitzi Y.; Siaco, Kate Dominique K.; Co, Justine Aaron S.

Second Place:         
Makati Hope Christian School
Teng, Aaron Zachary; Biliwang, David Angelo; Chua, James Lino

Third Place:
Hope Christian High School
Ngo, Ethan; Son, Nigel K.; Ong, Edrick

Grade 2
First Place:
Saint Jude Catholic School
Wong, Jayce Preston S., Yu, Clare Bernice D., Chua, Kolby Carter N.

Second Place:
Colegio San Agustin – Makati
Ababon, Iris Lexi Q.; Reclosado, Raphaela D.; Dagsa, Jayden Riley V.

Third Place:
Makati Hope Christian School
Yu, Roxburgh C.; Vertudez, Kirsten M.; Peralta, Matteo Joaquin C.

Grade 3
First Place:
Saint Jude Catholic School
To, Francine Reyna C.; Lei, Tracy Lauren T.; Lua, Nicholas Marcus B.

Second Place:
St. Paul College of Makati
PacaƱa, Emperor Franz Amabeth G.; Estreller, Rian Clark A.; Jose, Romelch Erwinn I.

Third Place:
Colegio San Agustin-Makati
Escobido, Michael Earl J.; Ramin, Josh Prince C.; Ayala, Alfonso Joaquin B./ Paray, Abraham Sid C.

Grade 4
First Place:
Saint Jude Catholic School
Chan, Kei Hang Derek H.; Reyes, Lauren T.; Letran, Walsh Nico Adrian L.

Second Place:
Makati Hope Christian School
Tan, Jerome Samuel D.; Chiuten, John Ethan L.; Liwanag, Mikka Vianca C.

Third Place:
Maria Montessori Holy Christian School, Inc.
Galvez, Matthew Ivan R.; Canceran, Dionne Andres DS.; Villafuerte, Michael Ramesis E.

Grade 5
First Place:
St. Mary's Academy
Dalida, Raphael Dylan T.; Remorca, Bianca Isabelle L.; Lim, Carla G.

Second Place:
Saint Jude Catholic School
Chua, Kian Colin N.; Tan-Gatue, Chiara Bernadette Z.; Jao, Ethan Cedric O.

Third Place:
Colegio San Agustin – Makati
Calubaquib, Kiersten Gene M.; Carillo, Lara Reanna O.; Tano, Jacob Raphael P.

Grade 6
First Place:
Saint Jude Catholic School
Julio, Vanessa Ryanne G.; Lim, Lance Heinrich S./Maceda, Danela Kayla T.;

Second Place:
UNO High School
Tang, Keean Nathaniel T.; Keng, Mikyla Taryn K.

Third Place:
Philippine Cultural College – Manila
Ang, Vince Dexter ; Teng, John Rafael


High School Level-Category A
Grade 7
First Place:
St. Mary's Academy
Lim, Deryck Lezter B.; Lubreza, Mark Angelo B.; Daganzo, Nica Chelsea O.

Second Place:         
Southeastern College
Igme, John Christian P.; Alfonso, Jhacob Luis B.; Teston, Jane Louise A.

Third Place:
Malayan High School of Science
Riguerra, Kyara Christelle D.; Romero, John Paul C.; Magnaye, Mary Alaena Katelyn P.

Grade 8
First Place:
Colegio de San Juan de Letran-Manila
Gonzales, Andres Rico III M.; Pelarija, Ayessa N.; Alcantara, Carlo Angelo D.

Second Place:
Malayan High School of Science
Tan, Audrey Gabrielle P.; Sy, Peter Bryan Jose; Pablo, Mary Margareth Celline C.

Third Place:
Makati Hope Christian School
Tan, Jose Tristan T.; Lim, Haziel Vanessa C.; David, Josh L.

Grade 9
First Place:
St. Paul College of Makati
Gonzales, Mark Edward M.; Antipuesto, Angela Nicole S.; Canceran, Floren Christian D.

Second Place:
Philippine Pasay Chung Hua Academy
Esguerra, Jonas Rhein R.; Zabala, Ailah Joie E.; Ang, Raven Marie P./ Cua, Louie E.
  
Third Place:
Makati Hope Christian School
Manuel, Edward Akiro S.; Ng, Rainer Cyrille N.; Lee, Abigail B.

Grade 10
First Place:
Makati Hope Christian School
Teng, Lance Ricco; Tanting, Kurt

Second Place:
Philippine Pasay Chung Hua Academy
Chen, Fong-Xiang G.; Dela Cruz, Andre J.

Third Place:

Gideon Academy, Inc.

No comments: