Wednesday, February 10, 2016

Team Winners: Area 3 (Elem and HS)

Area 3 Team Winners
Elementary Level

Grade 1
First Place:
San Beda College Alabang
Lomibao, Alexander Peter Benedict P.; Saclamitao, Ethan Jude A.; Mamaril, Ezraiel Adolpho G.

Second Place:         
Integrated Montessori Center, Taguig
Cabiao, Tyrone Lemuel V.;Condino, Jia Ruth Lauren P.; Abdao, Djiren Riel L.

Third Place:
MGC New Life Christian Academy
Gwee, Zi En Amelia; Lao, Sebastian Alistair; Sy, Evan Tyler

Grade 2
First Place:
San Beda College Alabang
Saludo, Kristner Sheyn S.; Gutierrez, Juliana Sabine DL.; Santuyo, Ethan Heidrich B.

Second Place:
De La Salle Santiago Zobel School
Ilano, Gael Azure; Bernas, Jacob; Cruz, Julia Bernadette

Third Place:
PAREF Southridge School for Boys
Cervantes, Jose Javier O. VI; Lorenzo, Roman Agustin D.; Panlilio, Zachary Alexander T.

Grade 3
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Sy, Sandrene Rylie; Kho, Aidan Riley; Go, Justin Sean/Lim, Annika Justine

Second Place:
De La Salle Santiago Zobel School
Jang, Chae Eun; Trinidad, Jose Miguel, N.; Favis, Vincent Kristofer A./ Ji, Woobin

Third Place:
PAREF Southridge School for Boys
Alcala, Briand DV.; Abola, Santiago Javier U.; Guinto, Matteo Lorenzo R./ Lee, Elijah Marcel
Grade 4
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Gamboa, Hans Dominic; Albano, Elliot Xander; Chua, Kyle Aidan

Second Place:
De La Salle Santiago Zobel School
Reyes, Jana Caitlin; Rodriguez, John Eulogio III; Gendrano, Christian

Third Place:
Immaculate Heart of Mary College
Fabula, Sofia N.;Valois, Carl Andrew C.;Nuevo III, Jonathan DL.

Grade 5
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Wu, Filbert Ephraim; Tan, Rickson Caleb; Ang, Kathryn Riley

Second Place:
Elizabeth Seton School
Ubanos, Filbert Joseph A. Fernando, Sidney Lance C.; Celestino, Laura Mae P.

Third Place:
San Beda College Alabang
Jimenez, Gianna; Bunyi, Christian Joseph; Naorbe, Neil

Grade 6
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Chua, Shawn Darren; Yu, Francis Charles

Second Place:
Immaculate Heart of Mary College
Gelacio, Ron Angelo A.; Roala, Elijah Raphael M.

Third Place:
San Beda College Alabang
Rillera, Angela Marie; Abarico, Palitog, Jose Miguel


High SchoolLevel-Category A
Grade 7
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Bautista, Ralde; Tiu, Caroline; Ngo, Zachary

Second Place:         
Westfield Schience Oriented School
Solomon, Gwyneth Mariel Francesca S.; Wong, Daniel Maranello M.; Palabrica, Ivan Khien Christian D.

Third Place:
Integrated Montessori Center, Taguig
Montemayor, Annika Nicole; Manuel, Ryan Francis; Mamawag, Reiner

Grade 8
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Chua, Eion Nikolai; Siy, Trisha Denise; Ang, Brianna Lauren

Second Place:
Everest Academy Manila
Banaag, Gabriela; Puno, Santi; Reichert, Katya

Third Place:
PAREF Southridege School (Afternoon School)
Alejo, Albert Matthew C.; Haygood, Simon Justin R.; Bancod, John Carmelo B.

Grade 9
First Place:
Westfield Schience Oriented School
Sace, Johann Sebastian V.; Sese, Stephanie Grace A.; Giron, Mary Julian S.

Second Place:
Integrated Montessori Center, Taguig
Nierop, William; Alamil, Vivionne; Satorre, Froilan

Third Place:
MGC New Life Christian Academy
Salud, Julien; Miranda, Stuart; Dee, Amanda

Grade 10
First Place:
MGC New Life Christian Academy
Chua, Alyana; Kwong, Mireya

Second Place:
Westfield Science Oriented School
Limcuando, Biehn Carlos B.; Jarlos, Jose Rafael R./Estanislao, Juan Miguel R.

Third Place:

Immaculate Heart of Mary

No comments: